Tema: Poezi Për Stinët

Dimeri

DIMERI OI BUKURI DIMER
TE GJITHA STINET KANE BUKURI
POR PER MUA ME I BUKURI JE TI
JE GEZIMI I QDO FEMIJE
JE MBULESA E QDO QATIE
FEMIJET RRESHQASIN ME SAJE
DHE KAN LUMTURI PA SKAJ.....

- poezi nga Albana Hajra


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2