Tema: Poezi Për Stinët

Pranvera

NJE STINE SHUM E BUKUR
GJITHQKA NIS LULEZON
NATYRA GJELBEROHET
TERE FSHATI NDRYSHON
MIRESEVJEN PRANVERE
TE PRITEM ME PADURIM
QDO NJERI QE TY TE DON
I SOLLE GEZIM.
NATYRA GJELBEROHET
ZOGJT VIN ME VRAP
ERA FRYEN LEHT
DHE NUK ESHTE SHUME VAPE
PEMET LULEZOJNE
ZOGJTE FLUTUROJNE
GJITHQKA MERR HOV
DHE MERR SHPEJTIM
MIRESERDHE PRANEVERE
TE PRITEM ME PADURIM

- poezi nga Albana Hajra


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  30