Albatrit Muqiqi
Albatrit Muqiqi
Albatrit Muqiqi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Gusht 1991
  • Horoskopi:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Albatrit Muqiqi është këngëtar i njohur. Albatrit Muqiqi vijon studimet ne UBT ne degen e biznesit. Eshte I Biri i kengetareve Merita Spahiu Dhe Nysret Muqiqit.

Në Qershor 2002, Albatrit Muqiqi merr pjesë në PoliFest Kids 2002 me këngën "Ne Valle U Bashkuam".

Në Nëntor 2009, Albatrit Muqiqi merr pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Syte E Tu".

Në Dhjetor 2009, Albatrit Muqiqi merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Boll Boll".

Në Dhjetor 2010, Albatrit Muqiqi merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Kot Mundohesh". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Flori Mumajesi.

Më datë 26 Maj 2011, Flori Mumajesi publikojnë videoklipin "Tegila Vava", në bashkëpunim me Albatrit Muqiqi, Guest & Noga. Me këtë këngë, Flori Mumajesi marrin pjesë në VFM 2012 në vitin 2012.

Më datë 24 Tetor 2011, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Zeshkane Bjondine". Videoklipi u prodhua nga Pixels Production.

Më datë 9 Gusht 2012, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Te Tjera". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics. Me këtë këngë, Albatrit Muqiqi u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2012 (2012), Top Fest 9 (2012).

Më datë 13 Maj 2013, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Sa Vite". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Në Tetor 2013, Albatrit Muqiqi merr pjesë në Zhurma Show 2013 me këngën "Edhe Pak".

Më datë 22 Shkurt 2014, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Qika Qika". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Albatrit Muqiqi u paraqit në këto festivale: SVFM 2014 (2014), Netët E Klipit Shqiptar 13 (2014).

Më datë 17 Gusht 2014, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Sa Sa". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Threedots. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Në vitin 2014, Albatrit Muçiqi publikon albumin "Live".

Më datë 11 Maj 2015, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Lajkatare".

Më datë 4 Gusht 2015, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Theje Gotën". Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz), teksti u shkrua nga Genc Prelvukaj (Gentz). Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 20 Shtator 2016, Erik Lloshi & Albatrit Muqiqi publikojnë videoklipin "Ajo Ka Faj". Muzika e këngës u punua nga Kledi Bahiti.

Më datë 30 Mars 2017, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Ti Fala". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, Granit Gashi, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nurteel, Granit Gashi.

Më datë 31 Korrik 2017, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Po Du Me T'pa", në bashkëpunim me Nurteel & Genta Ismajli. Muzika e këngës u punua nga Nurteel, teksti u shkrua nga Ghulo, Nurteel, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nurteel.

Më datë 28 Shkurt 2018, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "S'Muj Me Ta Fal". Muzika e këngës u punua nga Kledi Bahiti, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Kledi Bahiti. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 4 Shkurt 2019, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Nuk E Meriton". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

Më datë 30 Korrik 2019, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Për Ty". Muzika e këngës u punua nga Cricket, ndërsa teksti u shkrua nga Gesko. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 23 Nëntor 2019, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Fotografi". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Fadil Topalli. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 15 Maj 2022, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Gurbeti". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga Bini Nebihu. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 2 Shtator 2022, Albatrit Muqiqi publikon videoklipin "Pa Mu", në bashkëpunim me Bionën. Muzika e këngës u punua nga Bruno, ndërsa teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 12 Maj 2023, Engji & Albatrit Muqiçi publikojnë videoklipin "Si Dukat". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Gramoz Kozeli, ndërsa orkestrimi u krye në bashkëpunim nga Gramoz Kozeli & Klajv Kajno. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 25 Tetor 2023, Soni Malaj & Albatrit Muqiqi publikojnë videoklipin "E Din, S'e Din". Muzika e këngës është sjellë tek publiku nga Emra Brah, ndërsa jane bërë në bashkëpunim teksti, të cilin e kanë shkruar së bashku Emra Brah & Dara, dhe orkestrimi, për të cilin kanë punuar bashkarisht Gent Music & Frensi. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Albatrit Muqiqi »

Komente 48