Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 27-12-2015
  Familja Muçiqi është e njohur tashmë për artistët që ka sjellë në skenë. Nystret Muçiqi & Merita Spahiu janë një çift që i kanë dhuruar shumë artit shqiptar me këngët & duetet e tyre të njohura. Më pas nga kjo familje doli edhe këngëtari i njohur Albatrit Muçiqi, djali i madh i familjes i cili iu fut muzikës e ndërsa tani është një ndër më të suksesshmit në muzikë. E së fundmi skenës tonë do ti shtohet edhe një bukuroshe tjetër, fjala është për motrën e Albatritit, fëmija i 2-të i Nystert & Merita Muçiqit, Albiona. Albionën kemi pasur rastin ta shohim disa herë përkrah vëllaut të saj Albatritit teksa e shoqëronte në tapetin...
 • 30-10-2015
  Këngëtari Albatrit Muqiqi së fundmi ka publikuar një video në të cilën shihet teksa qëllon me armë. Mesa duket kjo është një gjë të cilën ai e preferon në kohë të lirë. Këngëtari është parë në poligonin e shënjtaris teksa gjuan me armë...
 • 15-10-2015
  Këngëtari Albatrit Muqiqi ka publikuar një fotografi në Instagram ku shihet duke kaluar momente të lumtura me të fejuarën e tij, Egzonën. “Forever my”, shkruan Albatriti përballë fotos në Instagram. Ndryshe, çifti ende nuk dihet se kur do të kurorëzojnë dashurinë e tyre edhe pse ata gjatë kësaj vere u fejuan....

 • 24-09-2015
  Këngëtari Albatrit Muqiqi sot në rrjetin e tij social në Instagram ka qenë ndër të parët që ka uruar festën e Kurban Bajramit. Ai kishte zgjedhur një urim të thjeshtë për ti uruar festën rrethit të tij si dhe të gjithë myslimanëve anë e kënd botës. Urime te gjithë besimtareve mysliman festen e kurban bajramit nga une A.M - ka shkruar Albatriti në postimin e tij....

 • 07-09-2015
  Këngëtari Albatrit Muqiqi ka postuar mbrëmë në orët e vona në rrjetin e tij social në Instagram një foto ku shihen disa biskota. Ai e kishte vendosur pjatën e tij me gurabie përballë televizorit ku mesa duket ka vendosur që përderia ti hajë të shikojë edhe një film. Albatriti nuk është nga ata këngëtarë që shquhet për format e tij trupore por mesa duket ai nuk bën shumë kujdes në ushqim! Fakti që ai ha kaq vonë natën e bën atë më të pakujdesshëm....
 • 25-08-2015
  Këngëtari Albatrit Muqiqi isht mjaft aktiv këtë verë, ardhja e këtij sezoni veror e gjeti atë me një projekt të ri muzikor të cilin këngëtari e realizoi muajin e kaluar dhe titullohet Theje Gotën. Ndërkohë që tani ai ka vendosur ti japë vetes pak pushim. Së fundmi këngëtari ndodhet në qytetin e Ulqinit bashk me të fejuarën e tij, ku kanë disa muaj që janë së bashku. Sot në rrjetin e tij social në Instagram Albatriti ka publikuar një foto ku shihet bashk me të ferjuarën e tij dhe në mbishkrimin e fotos kishte shkruar Jeta. ...

 • 22-08-2015
  Këngëtari Albatrit Muqiqi i cili tash e një kohë është fejuar, ka publikuar së fundmi në rrjetet e tij sociale një fotografi ku shihet duke bërë selfie para pasqyrës. Në foto përveq bukurisë së Albatritit bie në sy edhe muskujt e tij të cilët është munduar ti theksojë në foto, por që realisht i duhet akoma më shumë punë. megjithatë Albatritit nuk i ka munguar fansave këtë sezon, për shkak se ai ka publikuar një videoklip Theje gotën si dhe ka qenë i pranishëm mjaft shumë nëpër koncerte....

 • 06-08-2015
  Këngëtari Albatrit Muqiqi ka publikuar videoprojektin e tij më të ri të cilin ka kohë që e kishte paralajmëruar. Theje Gotën titullohet kënga e re e Albatritit e cila është punuar nga Genc Prelvukaj në studion e Black Fish Entertainment. Videoklipi i këngës është punuar në Prishtinë nga produksioni EnterMedia, e ndërsa është publikuar në youtube nga BZZZ International!...

 • 03-08-2015
  Këngëtari Albatrit Muqiqi nëpërmesa disa fotove të postuar në rrjetet e tij sociale Facebook & Instagram i ka paralajmëruar fansat e tij se shumë shpejt ai do të vijë me një projekt të ri muzikor. Mësohet se kënga e re është e zhanrit pop dhe se është punuar në studion e Genc Prelvukaj, transmeton teksteshqip. Kënga është duke u punuar edhe me videoklip. Në fotot e postuara shihet Albatriti gjatë xhirirmeve të klipit....

 • 28-07-2015
  Albatriti pak kohë më parë u fejua. Fejesa e gëzoj shumë këngëtrin e ri. E kuptueshme, pasi ai është fejuar me vajzen që e dashuron. Në një intervistat e dhëna menjëherë pas fejeses, këngëtari thoshte se ja ka parë hajrin kësaj ngjarje, sepse ka humbur peshë. Por, një muaj më pas Albatriti është sërish si dikur. Mos duhet të fejohet prap që të dobësohet edhe një herë?...

 • 07-07-2015
  Këngëtari Albatrit Muçiqi ka shumë pak kohë që i ka dhënë fund beqairs. Ai është fejuar me të dashurën e tij Egzonën, një vajzë bukuroshe me të cilën Albatriti po e kalon kohën më të mirë të jetës pranë saj. Albatriti këtë sezon do të jetë shumë i ngarkuar me punë duke e ditur që ai është shumë i kërkuar nëpër mbrëmjë të ndryshme. Por pavarësisht kësaj ai këto ditë të nxehta vere ka vendosur që t’ia kushtoj të fejuarës së tij duke qëndruar së bashku në Budva. Indeksonline i ka siguruar disa foto të çiftit nga ky pushim. %p...

 • 29-06-2015
  Albatrit Muçiqi është fejuar së fundi. Ai, ka treguar se të fejuaren e ka njohur rastësisht në një kozmetikë në Gjakovë, ku ajo punonte prej kohësh. Dhe, me të parë, Albatriti është dashuruar, e tani edhe fejuar. Mësojmë se këngëtari, i cili ka filluar të jetë mjaftë i angazhuar, këto ditë ka zgjedhur të pushoj në një nga hotelet e Ulqinit, sigurisht bashkë me personin e zemrës....

 • 27-06-2015
  Këngëtari Albatrit Muçiqi i cili u bë i shumëpërfolur javë më parë në media për fejesën e tij, ka vendosur që për këtë sezon veror të vijë me një projekt të ri muzikor. Kështu të paktën ka bërë të ditur vetë këngëtari nëpërmes një postimi të tij në rrjetet sociale ku shihet në studion e Black Fish Ent. bashk me Genc Prelvukajn duke inçizuar këngën e tij më të re. Muzika është realizuar nga Genci, e ndërsa xhirimet e videoklipit pritet të nisin së shpejti......
 • 07-06-2015
  Këngëtari Albatrit Muçiqi muaj më parë na u shfaq me një foto në rrjetet sociale ku shihej me një vajzë e që në fakt ishte e dashura e tij. Për të gjithë ata që se dinë, ajo quhet Egzona dhe vjen nga Prishtina. Ndërsa ata janë fejuar sot në një nga restorantet e Prishtinës. Lajmin e ka bërë të ditur edhe vetë Albatriti teksa ka postuar një foto në Instagram....

 • 18-05-2015
  E kemi dëgjuar shumë shpesh që nëpër intervistat e tij të theksojë faktin që ai është single, por si duket këngëtari Albatrit Muçiqi shumë shpejt nuk do ta thotë më një gjë të tillë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/42470 Kjo pasi ai ka publikuar së fundmi një fotografi në rrjetet sociale e cila u bë menjëherë temë e mediave rozë. Në foto shihet Albatriti përkrah një vajze e cila mesa duket është e dashura e tij. My Love ka shkruar Albatriti në mbishkrimin e fotos së publikuar në Faceboo...

 • 11-05-2015
  Këngëtari Albatrit Muçiqi ka dhënë sot premierën e videoklipit të tij më të ri Lajkatare, një këngë ritmike e zhanrit pop folk. Kënga është prodhim i R-ben dugon production të cilët e kanë realizuar edhe masteringun e këngës. Videoklipi i këngës është tejet profesional dhe i punuar në Tiranë nga MAX Production. Kënga është hedhur në youtube nga kompania menaxhuese e këngëtarit në youtube, BZZZ International....

 • 22-04-2015
  Këngëtari Albatrit Muçiqi shumë shpejt do të vijë me një projekt të ri muzikor. Ai ka realizar e cila titullohet Lajkatare dhe e cila do të vjenë shumë shpejt edhe me videoklip. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/41960 Kështu së paku ka lajmëruar këngëtari nëpërmjet postimit të një fotoje në rrjetin e tij social në Instagram ku shihen disa copëza të shkëputura nga xhirimet e klipit. Videoklipi i kësaj kënge po punohet në Shqipëri nga produksioni Max Production....

 • 24-03-2015
  Fillimi i pranverës e ka aktivizuar edhe këngëtarin e ri Albatrit Muçiqi. Albatriti, që njihet për një mori këngësh e videoklipesh, tashmë ka hyrë në studio për realizimin e këngës së re. Lajkatare, ky është titulli i singlit të radhes nga Albatriti, që siç kuptojmë, do të vije me videoklip. Lajkatare prezantohet së shpejti....

 • 11-01-2015
  Këngëtari Albatrit Muçiqi nëpërmjet disa fotove të postuara në rrjetet e tij sociale në Facebook dhe Instagram ka bërë të ditur se ka qenë prezent në dasmën e shokut të tij më të ngushte i cili martohej me një nga miket e Albatritit. E si duket atmosfera që mbizotëronte në dasëm nuk mund ta linte edhe aq të qetë Albatritin. I rrëmbyer nga muzika e cila në dasëm po i pëlqente shumë ai publikoi edhe një foto ku shihet duke ndezur një cigare Puro, nga ato që pihen në ambiente të mbyllura dhe bëjnë shumë tym, por kjo gjë nuk ja ka ndal...

 • 03-12-2014
  Këngëtari Albatrit Muçiqi është mjaft i pëlqyer nga publiku, por jo vetëm nga të rinjtë, ai pëlqehet edhe nga fëmijët për të cilët ai shprehet se i do shumë. Albatriti së fundmi ka postuar një foto në Instagram ku tregon se ka befasuar një fanesn e tij të vogël me emrin Diellza. Ai i ka dhuruar asaj një album dhe një autograf, gjë që e ka bërë shumë të lumtur vogëlushen e vogël....

 • 13-11-2014
  Albatrit Muçiqi njihet si një nga këngëtarët më simpatik dhe më të pëlqyer nga femrat. Ai ka fansa më së shumti në kosovë, e sidomos në Prishtinë. Por ka edhe nga ata fansa të cilët dinë ta kritikojnë. Gjatë postimit të një fotoje në Instagram Albatriti nuk ka marrë komente edhe aq të mira, gjersa një fanse i kishte shkruar: I bukur po qenka shendoshur shume!!! Ndërkohë që Albatriti ka pak kohë që ka filluar edhe të shkojë në fitnes për të fituar linjat e tij të mëparshme....

 • 23-10-2014
  Këngëtari Albatrit Muçiqi i cili këtë verë na solli hitin e tij Sa sa, duket të mos jetë i kënaqur shumë me peshën e tij. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/9733 Ai ka filluar të shkojë në palestër për të hequr kilet e tepërta dhe për të qenë sa më në formë. Këtë gjë ai e ka vërtetuar duke publikuar një foto në twitter teksa shihet duke bërë selfie në fitnes....

 • 29-07-2014
  Albatrit Muçiqi këngëtar i njohur shqiptar dhe shume i dashur sidomos për të rinjt. Është shkolluar në shkollën e muzikës “Prenk Jakova” në Prishtinë. Karrierën e ka filluar që në fëmijëri ku ka marrë pjesë në evenimente të ndryshme si në: Poli fest, Gjeniu i vogël etj. Po ashtu ka realizuar këngë dhe video klipe të shumta. 1. Mund të na flisni për hapat tuaj të parë në muzikë. Sa e vështirë ka qenë dhe kush ju ka përkrahur më së shumti në këtë drejtim? A.M. Unë si fëmijë kam marrë pjesë në festivale të ndryshme për fëmijë si në...

 • 28-07-2014
  Albatrit Muçiqi është më se i ngarkuar së fundmi duke pregaditur projektet e tij më të reja të cilat do ti lansojë në treg. Vetëm para pak ditësh ai ka publikuar albumin e tij më të ri me titull Live, për të cilin shpalos detaje enkas në një intervistë për teksteshqip.com. Ai gjithashtu është në pregaditje të videoklipit të tij të ri të këngës Sa sa të cilën do ta lansojë shumë shpejt. TeksteShqip: Albatrit, së fundmi keni publikuar në treg albumin tuaj më të ri Live. Na flisni pak më shumë rreth këtij projekti? Albatrit...

 • 11-07-2013
  Nysret Muçiqi, përveq që është një këngëtarë i mrekullueshëm I muzikës popullore, ai është një baba i dashur dhe i përkushtuar. Këtë e vërteton djali tij Albatriti, i cili ka postuar njo fotografi, duke darkuar së bashku me babain e tij, ndërsa poshtë saj, në gjuhën angleze, ka shkruar se është me “Babain, shokun më të mirë dhe gjithqka unë kam”. Projekti i fundit i Albatritit, është kënga me një ritëm të veqant “Edhe pak” ndërsa ai është duke marrë pjesë në mbrëmje të ndryshme rinore, në klube të ndryshme, kudo që ka shqipëta...

 • 29-03-2012
  Kanë kaluar vetëm 24 orë nga performansa e tij për herë të parë në Top Fest, ku na ka treguar për gazetën tonë se është pritur më së mirë. Është ky këngëtari Albatrit Muçiqi, i cili këtë herë e ka sjellë një këngë ritmike me titull Të tjera, këngë e cila është në garë për çmimin e madh të këtij festivali. Këngëtari ka thënë për këngën se është krijuar nga producenti i tij, Flori Mumajesi Threedots, ndërsa brenda muaji do ta ketë edhe një video, që është duartrokitur shumë në ‘Top Fest 9, ndërsa çdo sekondë po merr komente sh...


Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017