Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albboy - Kush Ka Faj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kush Ka Faj" kënduar nga Albboy.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

NEC - Kush Ka Faj

BRIDGE:
PERKOHESISHT YE, DALIM PERKOHESISHT YE
PERKOHESISHT YE, DALIM PERKOHESISHT YE
NJEKOHESISHT YE, SPLIFFI SILLET N'GISHT YE
SO RASISHT YE, QE ORA EC DYFISH YE

REFFREN:
QA KA NDODH, JO S'KOM FAJ (5-6, FUCKIN 5-6`)
QA ME BO, UN S'KOM FAJ (5-6 YE, FUCKIN 5-6)
QYSH M'JA BO, TI S'KI FAJ (5-6, FUCKIN 5-6`)
TI S'KI FAJ, UN S'KOM FAJ, KUSH KA FAJ FAJ FAJ (5-6 YE, FUCKIN 5-6)

UN S'KOM FAJ, UN S'KOM FAJ
TI S'KI FAJ, TI S'KI FAJ
UN S'KOM FAJ TI S'KI FAJ KUSH KA FAJ
KUSH KA FAJ?

VERSE:
PAK PAREZ VEQ KESH TU PSHTJELL SHIT, TASH PE ROLLI TJETRIN
TU E DHEZ T'MENGJESIT BASHK ME T'SODIT EDHE DJESHIT
PUNT KEJT SI KA MESI, QYSH T'KEM LEK NA JEMI N'TO
EDHE TU SILL HALA JEM KA DO, TASH JOM ME TO AMO JO ME TO

EDHE JOM BROKE EDHE JOM RICH BRO, EDHE JOM TOK EDHE PO DU HALA
EDHE QESHTU KY SEN VAZHDON SE SHIT JUST HAPPEN KSHTU QE HARRO...
SOT PO ECI, PO T'LO TY FITO
VEQ KUR T'HYPI, VEN' PER DYT NUK KA

AJ NALT E DIN SE KEJT I KA PA, TI SUN GJEN NEC MO NIKE KAPPA
TI SUN GJEN KSI KAQ MATHAFUCKA QE E KE PAS NGAT VETI KUR KE MATH TAKA
QETU N'BANES, TU PI CHIVAS
HER VEQ PO KESHI E HER PO BERTAS, KTO NUK PE DIN PO PO M'VIN PERMAS

BRIDGE:
PERKOHESISHT YE, DALIM PERKOHESISHT YE
PERKOHESISHT YE, DALIM PERKOHESISHT YE
NJEKOHESISHT YE, SPLIFFI SILLET N'GISHT YE
SO RASISHT YE, QE ORA EC DYFISH YE

REFFREN:
QA KA NDODH, JO S'KOM FAJ (5-6, FUCKIN 5-6`)
QA ME BO, UN S'KOM FAJ (5-6 YE, FUCKIN 5-6)
QYSH M'JA BO, TI S'KI FAJ (5-6, FUCKIN 5-6`)
TI S'KI FAJ, UN S'KOM FAJ, KUSH KA FAJ FAJ FAJ (5-6 YE, FUCKIN 5-6)

UN S'KOM FAJ, UN S'KOM FAJ
TI S'KI FAJ, TI S'KI FAJ
UN S'KOM FAJ TI S'KI FAJ KUSH KA FAJ
KUSH KA FAJ?

Leonora Jakupi - Kush Ka Faj

her del me mua her del me tjetren qdo dit e qdo nate dhe ke vazhduar keshtu per nje kohe shum te gjat me dhe premtime shpres ne zemren time mbaja shpres kurse tjetren e percjllije si hija zez ...Buzen qe ta dhash per her te pare ka me te vra per sa te jesh gjalle dhe pastaj do ta kuptush kush ka fajj Nuk e kam ditur se dikush tjeter ne zemer te ka hy te kqijat tua heret a von ni dit kan me tu kthyy me dhe premtime ne zemretime mbaja shpres kurse tjetren e percilje si hija zez buzen qe ta dhash per her te par ka me te vra per sa te jesh gjall dhe pataj do ta kuptush kush ka fajj naj naj ,,,,,

Ritmi I Rrugës - Kush Ka Faj

2x (Kush ka faj që gjdo dit nervozohem
nuk e di por ndoshta un kam faj vet)

Një dritë e fortë pa plan, gjumin ma nxjerr
Kot mundohem me u mshef nga ky diell
pika verës jasht 100 zhurma i dëgjoj
provoj, por smundem t'i injoroj
dhe zgjohem me zor, shkoj deri n'banjo me sy mshel
duket se as uji i ftoht s'mundet me m'kfjell
katër-pes orë gjum komplet nuk i kom ba
kisha flejt hala se asnji andërr se kom pa

Qka me ba, s'kom zgjidhje, mendoj me dal
shkallve te poshtë, kojshia m'nguc me fjal
"Ku je kojshi koke lodh tu fjet,
po get që hale pun nuk paske gjet"
"Jo kojshi s'kom gjet, e as se kom nijet
shyqyr që djali jot po punon n'gyrbet"
Qysh ma prishi ditën bre hala pa e nis
Kojshia jem, profesori i kimisë

Ref.
Kush ka faj që qdo dit nervozohem?
A thua prej kujt po dënohem?
Nuk e di por ndoshta un kam faj vet
që gjdo gjë po më ec me kaq siklet
spo marr vesh edhe pse po mundohem
por e di që nuk po pajtohem
se di që un kam mundësi
dhe s'do t'rri se me kohë dita ime do të vij

I hypi kerrit me dhez me t'parën se don
drita e kuqe syt mi qorron
e di mir qka ka se si kom qit benzin
ja pe rrjedh dikun ja si uj po ma pin
bensedin ku je? hajde ndimom
nashta m'trullon se krejt punt llug i kom
kerri jem, llom, niset me qyk t'zorit
bon zhurm ma shum se krejt tenkat e Kforit

Vazhdoj për qytet, cka me pa mos vet
trafiku sikur xhungëll, kijamet
semafori i rrzum, se prom dikush i pit
per inati t'shkaut prej vendi e ka qit
e polici shkret, se din kryt e vet ku e ka
jep shenja me dur njimij njerz jan tu e sha
nja gjys ore i hupi, peqind metra me i kalu
ja nisi me fishkllu për mos me u tranu

Ref...

Ma n'fund mrri te vendi, qaty ku rri
me shokt e mij, një kazan kafe me pi
kamarieri s'vjen, qohna porositi vet
e lypi pa plumb, e aj t'madhe ma qet
siklet bre vlla, se krejt mbrapsht po shkon
secilin problemi i vet e munon
njani asht pa pun, tjetri femën nuk ka
i treti qe tre muj nëpër komunë ka nga

Me nxjerr një pasaportë, si qytetar i thjeshtë
ka apliku n'pranver e tash e mer n'vjesht
po si vyn kurgjë se nuk ka pare për deti
veq me majt nshpi, me ja bo qejfin vetit
bile me mujt mu mashtru gjithcka kisha dhan
po me rrena të vërtetën kurrë nuk e vran
kshtu që duhet me vazhdu me jetu me nervozë
s'di a po m'kupton po mu ka bo jeta bozë

Ref...

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 02/02/2008Më Shumë Këngë Nga Albboy:


Komente mbi këtë këngëAlbboy - Kush Ka Faj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Ka Faj".
3. Video është e këngës "Kush Ka Faj", por nuk këndohet nga Albboy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.