A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alberie Hadergjonaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  357
  • Vendlindja:
  • Deçan 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Alberie Hadergjonaj është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. E kush nuk e mban mend hitin e saj të padiskutueshëm “Lozonjarja”, përmes të cilit bëri për vete me mijëra fansa kudo në trojet shqiptare. E preku suksesin që në moshën 12 vjeçare, kur ka marrë çmimin e Parë si këngëtare në Zagreb në kohën e ish-Jugosllavisë. Në Dhjetor 1995, Alberie Hadergjonaj merr pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me këngën "Pse Vonon Dashuri". Në Dhjetor 1997, Alberie Hadergjonaj merr pjesë në Festivali i 36-të në RTSH...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Nëna e

Anxhelina Hadergjonaj

Tezja e

Alban Ramosaj

Tezja e

Argjentina Ramosaj

Tezja e

Beatrix Ramosaj

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare

Kur Nuk Shkon, Nuk Shkon (2011)

Loçka Jeme (2006)

Lozonjare (1999)


» Dërgo Një Këngë »

Kur Nuk Shkon Nuk Shkon
Nje Trendafil
Asnjehere
Nderi i Kombit (Ibrahim Rugova)
Sa Herë M’ke Dasht
Herët A Vonë
Leje Leje
Pa Te Nuk Mundem
E Ndezim Pak
Music

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Adelina Ismaili

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi

Anjeza Branka

Bleona Qereti

Rozana Radi

Vjollca Haxhiu

Gjyste Vulaj

Remzie Osmani

Aferdita Demaku


Tags: Alberie Hadergjonaj, Arberie Hadergjonaj, Arbrie Hadergjonaj, Albrije Hadergjonaj, Adergjonaj

Alberie Hadergjonaj në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019