Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alberie Hadergjonaj - Kitara Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Kitare e dashur mos u ndal

Kendoj per ty zemra ime
Me dhimbje, me shprese dhe me lot
Syrit te kalter si deti
Te embla, te zeza dhe plot

Ylli dhe dielli endojne
Kur ti fle e zgjohesh çdo dite
Dhe une me kitare qe rri zgjuar
Krijoj melodi veç per ty

(refren)
Luaj luaj me kitare
Ne sy, ne mend une ty te mbaj
Puthje e nxehte, puthje e bardhe
Buzet e tij enderr e zjarrte

Luaj luaj luaj me kitare
Kitare e dashur mos u ndal
Kendoj me ty, jetoj me ty
Vullkan e jotja melodi

I dashur ti a me degjon
A se kupton se me mungon
Kitares sime jepi shprese
Pa shpirtin tend ajo do vdese
Por zemra ime eshte si det
Me dallge dallge shkumezon
Luaj luaj luaj luaj
Kitara ime ndizet zjarr

Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Kitare e dashur mos u ndal

Henes se arte ju perula
Ne qofte se me do me ndihmo
Me merr ti ne krahet e tua
Me shtrengo, me shtrengo henezo

Nje puthje e gjate me rrembeu
Kitare te lutem pusho
O zot erdh' dashuria
Me shtrengo, me shtrengo henezo


Alberie Hadergjonaj - Kitara
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kitara".
3. Video është e këngës "Kitara", por nuk këndohet nga Alberie Hadergjonaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alberie Hadergjonaj:


Komente 0