A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Alberie Hadergjonaj - Lozonjare


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  21

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1997

1997-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Lozonjare"

Participating in

Festivali i 36-të në RTSH


Për një sy e për një zemër
Më shkon jeta si në ëndërr
Kur në rrugë ju më shikoni
Më ngadalë se mos më zgjoni

Mos i fol zemrës që digjet
Se ajo,jo nuk të përgjigjet
Syri i zi i dashuruar
Eshtë aty por i verbuar

Gjumë o gjumë i arratisur
Ku ke shkuar ku je nisur
Ku je tretur je mërguar
Ç'të kanë bërë,pse je larguar?

O ju djema mos më flisni
O ju djema mos më ngisni
Ju të gjithë më doni mua
Por unë një, veç njërin dua

Jam një vajzë lozonjare
Djemtë i tërbova fare
Kush më puth buzën e sytë
Ka të gjitha pasuritë

E pse puthe syn' e ndritur
Sa ke zjarr te krahërori
Jeta shkon e vjen papritur
Si një dritë meteori

Kush ka puthur buzët e njoma
Kush është djegur përvëluar
Rron e do të rrojë akoma
Si një mbret i mbretëruar
Jam lozonjare.....

Për një sy e për një zemër
Më shkon jeta si në ëndërr
Kur në rrugë ju më shikoni
Më ngadalë se mos më zgjoni

Mos i fol zemrës që digjet
Se ajo,jo nuk të përgjigjet
Syri i zi i dashuruar
Eshtë aty por i verbuar

O ju djema mos më flisni
O ju djema mos më ngisni
Ju të gjithë më doni mua
Por unë një, veç njërin dua

Jam një vajzë lozonjare
Djemtë i tërbova fare
Kush më puth buzën e sytë
Ka të gjitha pasuritë

E pse puthe syn' e ndritur
Sa ke zjarr te krahërori
Jeta shkon e vjen papritur
Si një dritë meteori

Kush ka puthur buzët e njoma
Kush është djegur përvëluar
Rron e do të rrojë akoma
Si një mbret i mbretëruar
Jam lozonjare.....

Aaaa lozonjare jam
Aaaa shoqe jo nuk kam

Jam një vajzë lozonjare
Djemtë i tërbova fare
Fare.....


Lyrics submited by  Annonime-Cards (1)

2018-05-30 13:28:51
Mos i fol zemrës që digjet
Se ajo,jo nuk të përgjigjet
Syri i zi i dashuruar
Eshtë aty por i verbuar

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019