A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Alberie Hadergjonaj - Nenes


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/1999

1999-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Lozonjare"


Nene moj nene e mjera nene
C'eshte ky gjak, ç'eshte kjo piskam
Pse je shtrire dhe fle mbi varre
Se sheh vdekjen a permbi varre

Nene moj nene mos je verbu
ç'eshte ky gjarper qe te ka helmu
Gjithe eto djem e femije pajete
Si te mban ajo zemra e shkrete

(refren)
Amanet e dashur nene
Kerkoj lote kurre te mos ket
Do te mbajme si zonje ne embe
O zot, o zot dita erdh

Amanet moj loke dashur
Po te le une ty flamurin
E mbaj mend e vogel isha
Me mbuloje, me mbuloje trupin

Nene moj nene e mjera nene
Me shterngo fort ne gjirin tend
Tash sa vjet u bene pa te pare
Mira here per ty kam qare

Qava jeten qe e jetova
Qava diten qe mergova
Dhe tani s'ka force ne bote
Qe te me ndaje nga e shtrenjta toe.

(Refreni)


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018