Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alberie Hadergjonaj - E Ndezim Pak (Feat. Don Pizhi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

DON PIZHI:
Rrugës tem kur po kalon, po ndriqon
Shikon sikur, sikur diqka po don
N'club kur vallzon, djemt me ka ni ton,
Rreth teje, sillen sikur pllaka n'gramafon
Unë a ti hapin e parë kush e di
Na bon krejt tim, edhe kur pin edhe kur s'pin
Tonik me gjin tani bana ma trim
Te tham qa kom hiq pa ngurim.

ALBERIE:
Nata po bie pak
Gjin po më pihet prap
Ti po vonon për t'më marr
Diçka nuk shkon me ty djalë
Duhet te vi-e ku [KU]
Ku n'çvend nuk dihet ku [KU]
Mbase ti je vërdall
Marr gocat duhet të dalë
Një vend i qetë sonte nuk shkon
Duhet një vend që të ketë djem
Ambient që më provokon
Në vëmendje dua të jem
Dikush më sheh me sy më fton
Dhe unë e ndjej dua të kërcej
Afrohesh s'di ç'far kërkon
Të lutem më ler ta gjej.

REF: [ALBERIE]
Digjesh kur dridhem
Të duket loj që zgjatë veq një natë
Për ty jojo s'ka gjum
Mos u lodh më vonë e ndezim pak
Ti e ke një filling
K'tu është vapë duhet të heq diçka
Shijoje natën e ëmbël
Dhe nxehtesin e saj.

DON PIZHI:
Me menu ti po m'bon
Fantazit mua mi zgjon
Me këtë bit menja ku s'shkon
Dance baby dance kështu veq vazhdo wooow

ALBERIE:
Mbase është herët
Për ty me shum dua te di
Harroj të tjerët
Të gjithë janë tapë s'degjon njeri
Muzika është e lartë
Unë mezi pres ti me folë
Një hap më larg të mbajë
Unë t'bej të humbasesh kontroll.
Një vend i qetë sonte nuk shkon
Duhet një vend pran të të kem
Ambient që më provokon
Unë ty dua të të kem
Unë flas ti flet pse s'po më fton
Një fjalë më the ti a e gjen
Veq unë e di çfar kërkon
Afrohu pak të ta them.

REF: [ALBERIE]
Digjesh kur dridhem
Të duket loj që zgjatë veq një natë
Për ty jojo s'ka gjum
Mos u lodh më vonë e ndezim pak
Ti e ke një filling
K'tu është vapë duhet të heq diçka
Shijoje natën e ëmbël
Dhe nxehtesin e saj.


Ky tekst u dërgua nga Gessa   ngjyraAlberie Hadergjonaj
Featuring: Don Pizhi
Publikimi: 01/12/2008
Festivali: Zhurma Show 2008


Alberie Hadergjonaj - E Ndezim Pak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Ndezim Pak".
3. Video është e këngës "E Ndezim Pak", por nuk këndohet nga Alberie Hadergjonaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alberie Hadergjonaj:


Komente 0