Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alberie Hadergjonaj - Per Buzet Qe S'puthin Si Me Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Syte e tu nje tjeter ngjyre Kane marre
E mbi buze, buzet e tua
Nje cigare e pandezur
Sa I heshtur je ti
Jo nuk e di se cfare ka ngjare
Dhe askush nuk e thyen naten
Nuk e thyen qetesine

E heshtur edhe Une
Po ku jane fjalet, e peshperitjet
E sa here kam pa degjuar
Te dua te dua
Sa rralle e me rralle
A ndoshta jane trillet e tua
Po ku humben puthjet valle
Sa rralle e me rralle

Ref
Per buzet qe nuk puthin si me pare
E per syte qe lane dicka pa thene
Si dikur Une prape e jotja jam
Ndoshta vetem ti nuk je si atehere

Oret edhe ditet pa kuptim
Dhe minutat nje nga nje
Pika bore te pashkrira
E vetme Une jam
Fryma jote Jo me nuk me ngroh
Te kerkoj nuk te gjej askund
Por te dy ne numerojme
Netet pa fund
Po ku jane fjalet, e peshperitjet
E sa here kam pa degjuar
Te dua te dua
Sa rralle e me rralle
A ndoshta jane trillet e tua
Po ku humben puthjet valle
Sa rralle e me rralle
Alberie Hadergjonaj
Publikimi: 01/12/2005
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Adrian Hila


Alberie Hadergjonaj - Per Buzet Qe S'puthin Si Me Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Buzet Qe S'puthin Si Me Pare".
3. Video është e këngës "Per Buzet Qe S'puthin Si Me Pare", por nuk këndohet nga Alberie Hadergjonaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alberie Hadergjonaj:


Komente 0