A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Alberie Hadergjonaj - Me Doren Shtrire


Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  114

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

02/11/2015

2015-11-02T07:52:55

Lyrics:

Olti Curri

Music & Arrangement:

Kledi Bahiti

Participating in

Kënga Magjike 2015
Çdo dite te shoh
Ne nje cep te rruges jeton
Dora pret meshire
Endrrat te kane ngrire...
Ndjehem pa force
Ajo qe ty te fal, s'te mjafton.
Fatet kur jane shkruar
Qielli ka gabuar...
Pak monedha per te shuar, ty urine.
Me dore zgjatur po kalon ti femijerine...

Ref
Une dua te gjithe boten sot ta ndal.
E kam une brenda zemres, nje fjale.
Te gjithe kemi harruar
Pak shprese per te dhuruar...
Askush nuk te sheh, si njeri
Si ti mund te ishim te gjithe...
Jeton ti i frikesuar, se kurre s'ke perqafuar...
Per ty jeta ka filluar, e mohuar...

2
Eshte bote e ftohte
Krahet shpesh ti kthejme, s'te shikojme
Te gjithe duke nxituar
Te miren kane harruar...

Pak monedha per ta shuar ty urine...
Kush do mundet ta riktheje ty femijerine...
Une dua te gjithe boten sot ta ndal.
E kam une brenda zemres, nje fjale.
Te gjithe kemi harruar
Pak shprese per te dhuruar...
Askush nuk te sheh, si njeri
Si ti mund te ishim te gjithe...
Jeton ti i frikesuar, se kurre s'ke perqafuar...
Per ty jeta ka filluar, e mohuar...

Ti je aty, bota ka harruar
Ti je aty, bota t'ka mohuar
Krahet kur ti kthejne, zerin s'ta degjojne.
Doja dhimbjen tende, ta provojne.

Ti je aty, jeta ka gabuar
Ti je aty, bota s'ka ndryshuar
Endrrat te kane ngrire, ti pret meshire.
Vitet te kalojne, me doren shtrire.

Ti je aty, bota ka harruar
Ti je aty, bota t'ka mohuar
Ndjehem une pa force, fjalet mbarojne.
Ajo qe ty te fal, nuk te mjafton.
Askush nuk te sheh, si njeri
Si ti mund te ishim ne te gjithe.


Lyrics submited by  Annonim
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019