{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Kotodesh
  • Jeton në
  • GreqiBiografia

BIOGRAFIA: Albërim Stojani është një poet dhe autor/publicist. Lindur në Shqipëri në Fshatin: Kotodesh-(Përrenjas), Që prej moshës 14 vjeçare Jeton dhe punon në Greqi është i martuar edhe (Baba) gjithashtu ka mbaruar shkollën e mesme profesionale për elektronik në Greqi, Shkruan Poezi,Thënie,Proza, në Shqip dhe Greqisht, i frymëzuar që prej vegjëlisë nga librat shkollorë ( Gjuha dhe Leximi) gjithashtu i ndikuar prej Rapsodëve dhe këngëve Malësore që prej moshës 7 vjeçare duke ndëgjuar kasetat me këngët patr...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0