Tema: Poezi Për Jetën


Jeta Është E Shkurtër!.

Jeta ne kete Dynja eshte shume skurter
Dhe nuk ja vlen qe te gezohesh,
Dielli neser do te lind prape
Edhe nese ti nuk zgjohesh!.

Jeta eshte e shtrenjte dhe e rralle
Dhe nuk te jepet shanc i dyte,
Puno per Xhennetin me dashuri dhe mall
Dhe kthehu me pendim tek Zoti yt.

- Poezi nga Albërim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0