Tema: Poezi Për Fenë Myslimane


Kujdes Nga Veprat E Tua

Çdo njeri që është i gjallë
Do vi një ditë që ai do vdesë.

Dhe çdo njeri që është i vdekur
Ai nje ditë do të ringjallet.

Le ti shmanget rrugës te humbur
dhe të beje kthesë.

Sepse ne ditën e Gjykimit
me veprat e tij do të përballet.

2018.

- Poezi nga Albërim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0