Tema: Poezi Për Fenë Myslimane


Kush Ndjek Rrugën E Pejgamberit Muhammed

Kush ndjek rrugen e Pejgamberit Alejhi Selam
Dhe Kur'anit ia zbaton rregullat,
Allahu do tia beje te qarta rruget e humbjes
Dhe prej tij do ti largoj Mjegullat,

Se Kur'ani eshte ilac
qe ti permireson sifatet-(cilesite)
Dhe Sun'neti eshte mburoje
qe te ruan nga Bidatet-(risite).

- Poezi nga Albërim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0