Tema: Poezi Për Trishtim


Harbon Njëriu Mbas Kësaj Dynjaje

Harbon Njeriu mbas kesaje Dynjaje
Plot me dashuri dhe mall,
Ngase eshte akoma i ri
i fuqishem dhe i gjalle,

Por kur e kalon njefare moshe
I bien forcat e perpjekjes,
Dhe e kupton se dita dites
Po afrohet me prane Vdekjes.

- Poezi nga Albërim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0