Tema: Poezi Për Gëzim


Për Ty Biri Im I Vogël: Omer

Nëse do gjatë jetës tënde
Lartë e më lartë të hypësh🖊,
Mëso Dituri dhe Zanat
E jo që të lypësh,

Babai jot me këto fjalë
Të tërheq vëmendjen,
Ngase duke lypur
mbush veç barkun me bukë
Ndërsa dituria të ushqen
Dhe të ndriçon mëndjen,

Ti tani je i vogël
e nuk di të lexosh,
Por kur të rritesh fjalët e Babait tënd
Një ditë do ti kuptosh.


7/9/2020.

- Poezi nga Alberim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0