Njerëzit Që I Lidhë Interesi

Njerëzit që i lidhë interesi janë:
Si puna e një personi që ka këpucë të bukura,
Por i ka lidhur bashkë lidhëset e këpucëve
Dhe sapo të bëjë hapin e parë rrëzohet!
Nuk ka rëndësi se sa të bukura janë (këpucët-interesi,) por se çfarë na lidhë!.

- Prozë nga Albërim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0