Tik Toku!

Tik Toku S'ekzistonte
Çifuti na e solli!
Të gjithë budallenjtë
E botës na i mblodhi,

Aty ku kanë hyrë
Vështirë që të dalin,
Se kanë humbur cipën
Nderin dhe moralin!.

16/5/2021.

- Poezi nga Albërim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0