Tema: Poezi Për Fenë Myslimane


Vlera E Shëndetit

Kur Zoti në shëndet të sprovon
Ç’dogjë humbet shijen dhe ti e kupton,
Por kur shëndetin Ai ta kthen
Shijet dhe kënaqësitë si më parë i ndjen,

Të Falenderojmë o Allah
që nuk na ke sprovua Në të gjithë trupin
Por në disa vënde,
I Lartësuar qofsh Ti pë çdo gjë
Me gjithë Lartëmadhështinë Tënde,

O njerëz si të keni Udhëzimin e duhur
Dhe shëndetin mos kini inat,
Falenderojeni Allahun
Në çdo situatë.

9/5/2022.

- Poezi nga Albërim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0