Albert Sula
Albert Sula
Albert Sula
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Tiranë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno
Albert Sula është autor këngësh dhe instrumentist i njohur. Ne fakt ai eshte nje nga producentet me te mire te Shqiperise. Njihet per mjeshterine e tij ne organo per muziken tallava, si nje nga me te miret e kesaj fushe. Studio e tij quhet AS RECORDS edhe ne te kane dale shume hite te kengetarve te famshem shqiptare si Sinan Hoxha, Muharrem Ahmeti, Mandi Nishtulles etj. Aktualisht ben pjese ne grupin e famshem BATALJONI B13 te Adi Sybardhit si organist.

Më datë 16 Mars 2017, Albert Sula publikon videoklipin "Dance With Me".

Më datë 6 Janar 2018, Albert Sula publikon videoklipin "Happy New Year".

Më datë 23 Korrik 2021, Albert Sula publikon videoklipin "Love". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga vetë Albert Sula.

Më datë 10 Korrik 2022, Albert Sula publikon videoklipin "Energy". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga vetë Albert Sula.

Më datë 12 Tetor 2022, Altin Tirona, Marius, Albert Sula & Mikel Osmani publikojnë videoklipin "A Do Vish?". Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga Albert Sula, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Altin Tirona.

Më datë 26 Dhjetor 2022, Albert Sula publikon videoklipin "Gezuar 2023". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga vetë Albert Sula.

Më datë 1 Dhjetor 2023, Ajet Sinani publikon videoklipin "Bohet Nomi", në bashkëpunim me Albert Sulën. Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Albert Sula. Videoklipi u prodhua nga kompania Frame Company Albania.

Më datë 30 Dhjetor 2023, Albert Sula publikon videoklipin "Kallash Ak47". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga vetë Albert Sula.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0