Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albert Zhubi - Qifti I Ri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

te oborri i shtepis dasma paska nis
te vallzojm e te kendojm djalin po martojm
nuse me fustan te bardh mir se erdhe me kemb te mbar
qenke bukuri e rrall sikur han me yll ne ball

qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

Nuse paq komen e mbar e lum per djalin qe ki mar
mbaje dhondrrin me kimet djal si ky nuk ke me gjet
po del dhondrri ne migjlic me i vnu flaken shamis
iku koh e beqarnis sot u bone i pari shpis

qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

Ky tekst u dërgua nga  katche


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 22/05/2009


Më Shumë Këngë Nga Albert Zhubi:


Komente 0


Albert Zhubi - Qifti I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qifti I Ri".
3. Video është e këngës "Qifti I Ri", por nuk këndohet nga Albert Zhubi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.