Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albert Popaj - Vajzat Shqiptare Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vajzat Shqiptare" kënduar nga Albert Popaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Durim Halimi - Vajzat Shqiptare

Gjithe boten kam shetit,
Po si ti nuk kam pa,
Shpirtin edhe zemren jam gati me ti fal,

Besom koha ndalon,
Prane meje kur kalon,
Sjell nje shpirt magjije ti,

A je goc Tirone,
A mos je nga Prishtina,
Zemren mal ma bone,
Lutem qe te jesh e imja,
A mos je ti Shkupjane,
Ndoshta vjen nga Malesia,
Tek Vajzat Shqiptare,
S'ka kufi bukuria,

S'ka kufi bukuria

Ndricon ti ne cdo vend,
Ka sillesh ne qytet,
Diamanti i Ballkanit,
Pa ty s'e du kete jete,

Vdes une per ata sy,
Ne mendje te kam vec ty,
Je nje vajze per mrekulli,

A je goc Tirone,
A mos je nga Prishtina,
Zemren mal ma bone,
Lutem qe te jesh e imja,
A mos je ti Shkupjane,
Ndoshta vjen nga Malesia,
Tek Vajzat Shqiptare,
S'ka kufi bukuria,

S'ka kufi bukuria,

Mendjen krejt ma more,
Shpirtin flak ma dogje,
Gjithe vajzat rreth teje,
Po i bon xheloze,

Du me t'bo per veti,
Ama ti nje mundesi,
Hape zemren tende,
Hape per mu ti,

A je goc Tirone,
A mos je nga Prishtina,
Zemren mal ma bone,
Lutem qe te jesh e imja,
A mos je ti Shkupjane,
Ndoshta vjen nga Malesia,
Tek Vajzat Shqiptare,
S'ka kufi bukuria

Goc Tirone,
Moj Prishtinalike,
Ah Shkupjane,
Moj Malesore

Klea - Vajzat Shqiptare

...
...

REF.:
Jam goc shqiptare krenare
na njeh gjithe bota
n’ zemren tem valon flamuri
si muzika neper nota
Jam, jam, jam goc shqiptare
krenare na njeh gjithe bota
n’zemren tem valon flamuri
si muzika neper nota
Sku Sku Sku

...
...
Ajo munet me bo namin
nese qel instagramin
Ajo s'ka boyfriend
ajo nuk e sheh asnjonin
Ajo s've rimel
ftyra e saj eshte natyrale
Bile eshte e zgjut
Se esht goc shqiptare.

REF.:
Jam goc shqiptare krenare
na njeh gjithe bota
n’ zemren tem valon flamuri
si muzika neper nota
Jam, jam, jam goc shqiptare
krenare na njeh gjithe bota
n’zemren tem valon flamuri
si muzika neper nota
Sku Sku Sku

Gjeto Luca - Vajzat Shqiptare

Ti moj vajze je jeta ime
ti je diell qe me ngroh
ti je drita e syve te mi
prandaj t lutem mos perendo


REF:
s'du menjen t'ma nderroni
s'du jeten t'ma ndryshoni
s'du s'du asgje nk du

s'du menjen t ma nderroni
s'du jeten t ma ndryshoni
vec ti t jetosh me mu


Publikimi: 08/02/2015Më Shumë Këngë Nga Alberti:


Komente mbi këtë këngëAlbert Popaj - Vajzat Shqiptare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajzat Shqiptare".
3. Video është e këngës "Vajzat Shqiptare", por nuk këndohet nga Albert Popaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.