A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dashuri Në Ëndërr

Kur nata të përgjumet në qepallat e tua
Si xhamat e qelqtë që i mbyll qepeni
Unë do vij ngadalë të të them,-Të Dua
Do hyj tinëz njerëzve kur ju të mos jeni.

Në detin e ëndrrave mes të qetave valë
Do lundroj krahëhapur,e ndoshta do të mbytem
Imazhin tënd kërkoj në dallgë e në valë
Me emrin tënd në gojë,fundosem e zhytem.

Ti do qash pa zë gjer sa të rendojë gjumi
Do zgjohesh e mua me sy do më kërkosh
Si shkarpa e drurë që merr me vete lumi
Do marresh kujtimet e jetën do vazhdosh.

Albi Lushi. 19 Qershor 2016

- poezi nga Albi Lushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019