Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hipokritët

Hipokritët s'i kam dashur hiç
Herë bëhen sorra e herë pëllumba
Ashtu si servilit kur i jep një çekiç
Dhe njerzit i duken gozhdë edhe thumba.

Mirpo bota është portokalle
Gozhdët edhe thumbat kthehen në çekiç
Ata që me ujqërit dikur hidhin valle
Fryn një erë e lehtë dhe i çon në hiç.

- Poezi nga Albi LushiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  6

Komente 0