Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ejonè

Ja lypa vargun si te vetmen muzè
Me zjarr poeti qe ndez gjithmonè
E bera kenge,e vura ne buzè
Nga buze e saj mu bè Ejonè.

Ja lypa vargun se fort e desha
Gjumi sme zinte gjer natèn vonè
Me sytè e saj sa here buzèqesha
Ah,qesha fort me ty Ejonè.

Ja lypa vargun qe ngazèllen shpirtin
Ne hone ndjenjash percjell jehonè
Prej syve te tu kam shpikur flirtin
E dhashe dhe vargun per ty Ejonè.

- Poezi nga Albi LushiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  8

Komente 0