Më mbaj mend (për 1 muaj)

Përmes Syve

Të pashë nga larg,erdha shpejt,
të hapa sytë,ti m'i përpive
Si retë në muzg që puthin qiejt,
ne dashuri bëmë përmes syve.

Ohh,sytë tanë ta dish se ç'hoqën,
Si katallan e ndezën flakën,
Në shtrat shkëndijash u përpoqën
dhe si me lot në fund u lagën.


3 nëntor 2017

- poezi nga Albi Lushi


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet