Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pendim

Sa përulur ju gjunja vdekjes
I kërkova t'më marrë së shpejti,
Të rëndë gjyqin ja bëra vetes,
Tehu turpit trupin theri.

Se unë u qava dhe botën shava,
Shpirtin vrava jo më pak,
Mallkimin nguta dhe shumë u luta,
Ju luta vdekjes t'më marri lart.

Ajo u tkurr dhe lotët mbajti
Skërmiti dhëmbët e hapin zgjati,
Pastaj në fron ju ul së keqes
Dhe duart lau si Pons Pilati.

- Poezi nga Albi LushiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente 0