Albi Lushi Poezi
Albi Lushi

Si Për Çudi

Një gotë verë si për çudi
më vjen ta pi dhe kur s'më pihet
Më ndodh shpesh dhe nuk e di,
Dehur shpirti më përtërihet.

Ah,t'më shihnit si i vardisem
të ngratës gotë me verë shumë,
E sjell vërdallë e vërdallisem
bashkë me verën edhe unë.

Pastaj ne,prej mallit tretur
Shkelim vjeshtën që era shkund
Unë gotën tënde kthej i etur,
Ti mendjen time pi me fund.

- Poezi nga Albi Lushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2