A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dyjezim

Se deshën sa ishte i gjallë
Me nderime pas vdekjes e shanë.
Triumfit u gëzohen mbi kalë,
Pastaj dhe kalin e hanë.

Merita për forcë i dhanë hekurit,
Pastaj në ujë e kalbën.
Medaljen në shpejtësi i dhanë lepurit
Dhe për arratisje e varën.

- poezi nga Albi Lushi


- Poezia u dërgua nga Albi Lushi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019