Albi Lushi Poezi
Albi Lushi

Dyjezim

Se deshën sa ishte i gjallë
Me nderime pas vdekjes e shanë.
Triumfit u gëzohen mbi kalë,
Pastaj dhe kalin e hanë.

Merita për forcë i dhanë hekurit,
Pastaj në ujë e kalbën.
Medaljen në shpejtësi i dhanë lepurit
Dhe për arratisje e varën.

- Poezi nga Albi Lushi


- U dërgua nga Albi Lushi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0