A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dremitje Erotike

Dashurinë time,
Mbështille poreve të kurmit tënd
të të shtrëngojë zhguallin e barkut,
kodrat e epërme të gjoksit
gjer në majat prej vishnje boronice.

Pastaj lëshoje në humneren e afshit
që bie kryeteposhtë gjer në kërthizë
dhe prehet në oazin prej uji të bekuar
që derdhet në rrëpirat e gjurit!

Me hënën si muzë,
me buzën nën buzë,
mbështillu dhe fli!

- poezi nga Albi Lushi


- Poezia u dërgua nga Albi Lushi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019