A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Rastësisht

Rastësisht më pe të pashë,
Çuditërisht m’u dhé t’u dhashë
“ Je e imja” më the të thashë,
E kjo ndodhi rastësisht.

Rastësisht të putha buzën,
Në çdo pore gjeta muzën,
Lehtë e lehtë t’kafshova gjuhën,
Fare fare rastësisht.

Rastësisht të thirra grua,
Sa padashur thash;-Të dua,
S’di se ç’dreq më ndodhi mua,
Shpejt e shpejt,krejt rastësisht.

Rastësisht m’u thinjën flokët,
Një nga një më ikën shokët,
gjersa hapat ndalën trokët
mizorisht dhe rastësisht!

- poezi nga Albi Lushi


- Poezia u dërgua nga Albi Lushi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019