Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albi Xhepa
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Ditëlindja:
  • 10 Maj
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Nuk ka akoma asnjë votë

Këndon kryesisht: pop

Albi Xhepa është këngëtar i njohur. Këngëtari nga Gjakova është shumë aktiv me projekte muzikore dhe koncerte të shumta.

Në vitin 2010, Albi Xhepa shpallet fitues në Star Academy Albania 5.

Në Nëntor 2010, Albi Xhepa merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Ne Ekstremin Tend".

Më datë 26 Tetor 2010, Artistet E Gjakoves publikon videoklipin "Qyteti I Humbur".

Në Dhjetor 2010, Albi Xhepa & Sam Jaupaj marrin pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Drite".

Më datë 14 Korrik 2011, Bojken Lako publikojnë videoklipin "Tirana", në bashkëpunim me Albi Xhepa & Brezat.

Në vitin 2013, Albi Xhepa merr pjesë në The Voice Of Albania 3.

Më datë 3 Shtator 2013, Albi Xhepa publikon videoklipin "Ne Ekstremin Tend". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Pirro Çako. Me këtë këngë, Albi Xhepa merr pjesë në Kënga Magjike 2010 në vitin 2010.

Në Maj 2015, Albi Xhepa merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Sonte".

Më datë 16 Nëntor 2018, Albi Xhepa publikon videoklipin "Ku Ma Le". Teksti u shkrua nga Yll Limani. Videoklipi u prodhua nga VisSoundMedia.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Fitues i

Star Academy Albania

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Albi Xhepa »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet