Albin Nikprelaj
Albin Nikprelaj
Albin Nikprelaj
  • Vendlindja:
  • Tuzi Mal I Zi
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Albin Nikprelaj është këngëtar. Albin Nikprelaj është nga Tuzi i Malit të Zi. Ai ka kryer gjimnazin në Tiranë dhe nga viti 2022, nis studimet e larta në Prishtinë. Që në moshën 5 vjeçare është marrë me muzikë, duke u bërë pjesë e shumë festivaleve si: “Festivali Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë”- Shkodër; festivali “Dita jonë” – Maqedoni; “IFLC- International Festival of Language or Culture” – Rumani.

Më datë 19 Maj 2018, Nikolle Nikprelaj publikon videoklipin "Linda", në bashkëpunim me Albin Nikprelaj.

Në Shtator 2022, Albin merr pjesë në Kënga Magjike 2022 me këngën "Erdhi Koha".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0