Albina Thaqi
Albina Thaqi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Albina KelmendiBiografia

BIOGRAFIA: Albina Thaqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Më datë 23 Prill 2022, Albina Kelmendi-Thaqi publikon videoklipin "Mora Rrugën Për Kosovë". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Ardian Kastrati, ndërsa tekstin e shkroi Besim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction. Më datë 8 Shtator 2023, Albina Thaqi publikon videoklipin "Lujte Me Dashni". Muzika e këngës u punua nga Bini Diez, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa prod...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0