Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albina Kelmendi - Hajredin Pasha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20

Heeeeejjjjjjjj
Hajredin pasha o po i bje o radikës
Vallo ku jan o kto malet e Dibrës 2×

He Vallo ku jan o kto malet e Dibrës
Bajn o kuvend o n'at fush o Gjoricës 2×

He N'fush o Gjoricës bash mor te kalaja
Hajredin pashen e ka gjet o belaja 2×

Kjo belaja pashen e ka gjet
Malet e Dibrës more kanë lidh besë 2×

He kan lidh besë o kan lidh o te tanë
Turkut Dibrën oh mos me ja lanë 2×

Heeeeejjjjjjjj
Hajredin pasha oh mor kry hutaqe
S'lidhet Dibra bashk mor me kërbaqe 2×

Hajredin pasha ku ma ke ushtrinë
Malet e Dibrës bashk mor mio kanë ngrije 2×

He malet e Dibrës bashk mor mio kanë ngrije
Hiq o ma pak o se 12mije
Kanë mbet në istikome oh në dhe o pa i shtie.
Albina Kelmendi
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/06/2020
Orkestrimi: DuoBass Records


Albina Kelmendi - Hajredin Pasha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajredin Pasha".
3. Video është e këngës "Hajredin Pasha", por nuk këndohet nga Albina Kelmendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Albina Kelmendi:


Komente 0