Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albina Kelmendi - Nana Loke Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Hooooo
Djell e hanë, shëndrrit për dhe
Lamë Kosovën ku kem le
Ku e rrita së pari shtatin
Në këto troje derdha gjakun
Piva ujin e kësaj toke
Bashkë me lotët e nanës Loke

Ooooo
Nana Loke më përkundi
Mi këndoj o do këngë gjumi
Biri im paç uratën
Më la peng pushkën dhe shpatën
Mi përkëdheli faqe e duar
Ma mbuloj kokën o me flamur
Me shqiponjën dykrenare
Më vëndoj në gjum nëna shqiptare
Që nuk vdes bir për atëdhe
Ki me vdekë më ske për të le

Oooo
Rrita shtatin në kullë prej guri
Sy e dritë mi dha flamuri
Se si vihet tek liria
Të gjitha rrugët mi mësoj frëngjia
Se si duhet derdhur gjak
Kështu më mësoj babëgjyshi plak

Ooooo
Biri im të mos dhimbset jeta
Për këta gur e për këta shkrepa
Kshyri mirë këta rrudha të ballit
Ke me i mësu të gjithë rrugët e malit
Edhe një herë na kish pas thanë
Amanet plisat e bardhë
Amanet plisate bardhë hej
Kush tenton me të shkelë me këmbë
Oooo mos paq pushkë
Çohu haje me dhëmbë


Ky tekst u dërgua nga ArsMediaAlbina Kelmendi
Publikimi: 25/06/2022
Produksioni: Duobass Records


Albina Kelmendi - Nana Loke
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nana Loke".
3. Video është e këngës "Nana Loke", por nuk këndohet nga Albina Kelmendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Albina Kelmendi:


Komente 0