Albina Thaqi
Albina Thaqi
Albina Thaqi
  • Emri i vërtetë:
  • Albina Kelmendi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Albina Thaqi është këngëtare e njohur. Më datë 23 Prill 2022, Albina Kelmendi-Thaqi publikon videoklipin "Mora Rrugën Për Kosovë". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Ardian Kastrati, ndërsa tekstin e shkroi Besim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 8 Shtator 2023, Albina Thaqi publikon videoklipin "Lujte Me Dashni". Muzika e këngës u punua nga Bini Diez, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Diez.

Më datë 21 Tetor 2023, Albina Thaqi publikon videoklipin "Më Bën Të Vuaj".

Më datë 17 Janar 2024, Albina Thaqi publikon videoklipin "Ani Bre Ani". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fadil Topalli, ndërsa orkestrimi u realizua nga Artan Mezini (Arti Rec). Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0