Arbër Kurtaj
Arbër Kurtaj
Arbër Kurtaj
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Tetor 1991
  • Horoskopi:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Arbër Kurtaj është këngëtar i njohur. Emri tij i vertet eshte: Arbër Kurtaj, por njihet edhe si Albo-Style. Jeton ne Zhur, Prizren. Albo-Style ne fillim filloi te shkruaj tekste muzikore dhe qe nga viti 2007 filloi te merrej me muzike.

Tani eshte Producent ne studion Sp3 Entertainment.
Po ashtu rap kengetari Albo-Style shkruan/komoponon/masterizon shume kenge te kengetareve tjere. Po vazhdon studimet ne kolegjin FAMA ne banka financa dhe kontabilitet.

Rikthehet me një baladë të zhanrit hip-hop dhe ka dashur ta sjellë vetëm në versionin audio për fansat e tij, pasi ai e ka krijuar nga teksti e deri te orkestrimi në studion e tij që njihet si ‘Sp3 Entertainment’.

Por nuk do të jetë vetëm kjo këngë projekti i tij i verës, shumë shpejt pritet të sjellë një tjetër këngë ku do të ketë edhe një videoklip intersant, por gjithashtu është duke punuar këngë edhe për artistë të rinj.

Në Maj 2012, Nderona Beqiraj merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Edhe Sonte", në bashkëpunim me Albo-style.

Më datë 20 Janar 2016, Arber Kurtaj publikon videoklipin "Harro".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Tina001 Tina001   DitaKrasni DitaKrasni  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Arbër Kurtaj »

Komente 2