Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alboos

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  6
  • Emri i Vërtetë:
  • Albion Spahiu
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Alboos është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. ALbion Krasniqi, i njohur si ALboos jeton ne Prizren. Me rep filloi te merret ne vitin 2009 duke ingjizuar kenget e ti ne kompjuter. Pas nje kohe krijuan nje studio "Doubel Records" dhe startoi me kengen e pare "REVULICION" e ingjizuar ne Double Records. Më datë 30 Prill 2017, Alboos publikon videoklipin "Loqka". Më datë 30 Gusht 2017, Alboos publikon videoklipin "Ajo Ma Boni". Më datë 29 Dhjetor 2017, Alboos publikon videoklipin "Holida...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Looli

Mc.Problemi

Mad Boy

Amir

Bac

Rexha-G

Real-D

Great

Bushtra

Durimash

Tags: Alboos, Albion Spahiu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet