Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alboos - Old School

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Old School".
3. Video është e këngës "Old School", por nuk këndohet nga Alboos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alboos - Old School  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

30/07/2012

2012-07-30T18:59:28+00:00Acid Babo Acid .. hahaaaaa

1
ni sen o ka mpengon gjinja nuk folin per vete
t'marrin neper goja skan tjera koncepte
do arsye t'rana qe mbojn mu ni i lir jom mir
nuk merrna me tjer thashethemev lamtumir

jau kom bo qysh ma heret kur ja kom nis me dit
me dallu tmiren pi tkeqes e une mos me rrshit
e tash leht e thom dost jom i pari
reper kogja i moqem ejj un kom gjak shqiptari

e do pizhimuzha qe flasin hiq pa dit
thojn alboosi kshtu ashtu ti veq veten pe korit
// njeri kom lind mu bo djal i shkolles
andrra jem u ndrru rap boj veq pi pervojes

nuk shitna me lek se besa do jon tu shit
jen bo prostireper qellimet i kan arrit
edhe pse ju dul ndryshe se ndryshe kan menu
kan endrru me met legjend kadale pak qetu

Vetbesimi osht i pari per ndryshim statusi
Un qeta e kom qata per ty un jom msusi
Nuk ndryshova as at'her kur kejt u nala
pushova per 1 koh qyre sa shpejt u ringjalla

2
dallimi mese meje edhe teje shoki
osht se une me flow ftyre kur tum qohet rroki
vetbesimin e kom nivel per andrren qe kom
andrra jem u shu se tash n'mes tandrres jom

shpesh thom vetmveti a thu qysh nihen kta
me dashni fallc te ftyra sa pom vin gjynah
gjinja pi ndryshojn per qdo dit(dit) facat
me mrri jav thej shancat qinu kejt fallcat

kurgjo spom vyni o njerz qe rrafsh ja boni vetit
biznis biznis .. je larg pi lekit
a bona shum armiq .. jo shok nuk dihet
hajt dilum perpara .. e sheh qysh tu qihet

nuk foli nkrah t'kerkujt foli nkrah veti
fjalen se ndryshoj mu rrxu kejt planeti
rrin qendrushmeria e fjales qe e thom
mvjen keq per inatqor qe tash ju bona dom

ref2X:
Vetbesimi osht i pari per ndryshim statusi
Un qeta e kom qata per ty un jom msusi
Nuk ndryshova as at'her kur kejt u nala
pushova per 1 koh qyre sa shpejt u ringjalla

3
dashni per njerz e drejt hala qet qendrim
n'realitet tksaj jete e bona 1 udhtim
i pash ftyrat e mira sa shum u gzova
edhe gjumi e shajta n'mengjes kur u qova

3 seconda me pa ata qa e don sen nuk jon
apet mjafton se qata seconda e perjeton
fmija kur em ngojn menojn se qa po thom ?
ajt se shpejt ti rritesh jeten e kupton

e sheh tdrejten tem se kur sfoli pa dit
e qes qa duhet me qit edhe pse sje tu e prit
e tash per fund e lash 1 sen per me jav than
inatqor shtrengoni zemrat se qetu sko me lan

// kom me vazhdu sa tkom vullnet per rap
repin e kom n'zemer pra nuk nalet aj vullnet
kshtu qe munohu mem bo shok se ndryshe e ki keq
arsya pse jom i fort -- shenoj me kujdes


Më Shumë Këngë Nga Alboos:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet