Albrim Llapqeva
Albrim Llapqeva
Albrim Llapqeva
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Janar 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Albrim Llapqeva është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Albrim Llapqeva vjen prej nje familjeje te njohur muzikantesh. Ai ka studiuar ne Fakultetin e arteve muzikore. Si ne femijeri e ka pelqyer shum muziken dhe tani filloi ta marre seriozisht.

Më datë 14 Gusht 2014, Albrim Llapqeva publikon videoklipin "Nuk Je Okej", tekstin e te ciles e ka shkruar Fatmir Muja, kurse videoklipi nga Max Production.

Më datë 3 Tetor 2015, Albrim Llapqeva publikon videoklipin "X E Ke".

Më datë 16 Dhjetor 2016, Albrim Llapqeva publikon videoklipin "E Di Krejt". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Irkenc Hyka.

Më datë 2 Gusht 2019, Albrim Llapqeva publikon videoklipin "Katile". Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 19 Dhjetor 2019, Albrim Llapqeva publikon videoklipin "Qka Po Bon". Muzika e këngës u punua nga Hamez Llapqeva, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 10 Korrik 2020, Albrim Llapqeva publikon videoklipin "Lumi Une". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, teksti u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Drinor Zymberi. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 18 Qershor 2021, Albrim Llapqeva publikon videoklipin "Qysh Don Nana". Teksti i këngës u shkrua nga Jetmir Salihu. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics, ndërsa produksioni audio u realizua nga Floriant Salihu (Flow).

Më datë 22 Korrik 2022, Albrim Llapqeva publikon videoklipin "Bukuroshe". Teksti i këngës u shkrua nga Jetmir Salihu. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics, ndërsa produksioni audio u realizua nga Floriant Salihu (Flow).

Më datë 1 Tetor 2022, Albrim Llapqeva publikon videoklipin "Ata Sy". Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Emin Aliu & Albrim Llapqeva, tekstin e shkroi Fatmir Muja, teksa për arranzhimin u kujdes Nurteel. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 17 Dhjetor 2022, Hamëz & Albrim Llapqeva publikojnë videoklipin "Thërret Prizreni Mori Shkodër". Muzika e këngës u punua nga vetë Hamez Llapqeva, ndërsa teksti u shkrua nga Sylë Bajrami. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 21 Dhjetor 2022, Albrim Llapqeva publikon videoklipin "Drita Jem". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, ndërsa teksti u shkrua nga Deyzoh (Ronaldo Shtylla). Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 4 Prill 2023, Albrim Llapqeva publikon videoklipin "Malli". Muzika e këngës u punua nga vetë Albrim Llapqeva, ndërsa teksti u shkrua nga Emin Aliu. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 2