Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • 25-01-2014
    Albulena Ukaj, këngëtarja e cila para disa kohësh publikoi hitin e saj më të ri Injorant vjen ekskluzivisht në këtë intervistë për teksteshqip. Albulena thotë se shumë shpejt është në pregaditje të disa projekteve muzikore, por projekti i rradhës mendohet të jetë një baladë. TeksteShqip: Albulena, së fundmi për festat e fundviti lansuat në treg videoklipin tuaj më të ri Injorant. Na flisni pak më shumë rreth këtij projekti? Albulena: Po, kënga Injorant është kënga ime më e re e cila u lansua së bashku me videoklip, kli...

  • 04-06-2013
    Plagjiatura tashmë si duket është bërë një lloj “trendi” të cilën po e përdorin edhe këngëtarët e nacionaliteteve të tjera. Tani jo vetëm këngëtarët tanë marrin nga të tjetër, por edhe të tjerët marrin nga ne. Dhe kjo ka ndodhur me këngëtaren bullgare Teodora e cila ka “huazuar” këngën “Nuk të jap afat” të këngëtares shqiptare, Albulena Ukaj. Kënga “Nuk të jap afat” është lansuar nga Albulena në fillim të vitit 2012, ndërsa kënga “Mina Mi Chasat” është lansuar gjatë këtyre ditëve. Albulena nuk ndjehet e shqetësuar për këtë fakt, se...

  • 24-05-2013
    Superylli bullgar, bukuroshja e njohur si Teodora, duket se dëgjon shumë këngë shqipe dhe madje edhe inspirohet prej tyre në projektet e saj. Telegrafi ka zbuluar se këngëtarja e njohur bullgare ka huazuar këngën e këngëtares nga Kosova, Albulena Ukaj. Kënga në shqip “Nuk Të Jap Afat”, e cila është publikuar më 10 mars të vitit 2012, është e ngjashme me këngën “Mina Mi Chasat” të cilën Teodora e ka publikuar më 22 maj. Sidoqoftë, në përshkrimin e këngës së Teodoras në YouTube shkruan se muzika dhe aranzhmani është bërë nga Ar...


Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017