Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Miresi

S'mjafton vetem nje molle
Qe te mbushet nje kanister

S'mjafton vetem nje peme
Qe te kendoje nje pemishte

Dhe vetem nje njeri s'mjafton
Qe pak lumturi te ndrise

Sic ndrrit nje kokerr molle
Qe do ta ndajme pergjysme.

- poezi nga Aldea


- Poezia u dërgua nga Aldea -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet