Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Shoqërinë


Miresi

S'mjafton vetem nje molle
Qe te mbushet nje kanister

S'mjafton vetem nje peme
Qe te kendoje nje pemishte

Dhe vetem nje njeri s'mjafton
Qe pak lumturi te ndrise

Sic ndrrit nje kokerr molle
Qe do ta ndajme pergjysme.

- Poezi nga Aldea


- U dërgua nga Aldea -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim