Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Fëmijët

Lopa Qe Shkoi Ne Qytet

Nje dite lopa qete - qete,
Vendosi te shkonte ned qytet.
U ngjit ngadale ne trotuar,
Por pa qe nuk kishte hambar.
Në mbremje shkoi ne hotel per te fjetur,
Por shtrati u thye me nje te prekur.
E kuptoi qe nuk shtyhej me ne qytet
Dhe u kthye e gezuar ne stallen e vet.
Si u rehatua mire.leshoi nje muuuuuuuuuuu...
A beri mire lopa qe veproi keshtu?

- poezi nga Aldea


- Poezia u dërgua nga Aldea -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet