Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Fëmijët

Fantazia Jone

une jam e vogel
dhe kam fantazi,
ashtu si kam une
ke edhe ti.

po ti a nuk mendon
se rete haen,
ashtu si sheqeri.

se me nje te ngritur dore
kap edhe henen, edhe diellim.

por,kujdes se dielli te dieg
ashtu si zjarri,
mbrenda mban bishen e te bukuren.

- poezi nga Aldea


- Poezia u dërgua nga Aldea -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  7

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet