Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Fëmijët


Fantazia Jone

une jam e vogel
dhe kam fantazi,
ashtu si kam une
ke edhe ti.

po ti a nuk mendon
se rete haen,
ashtu si sheqeri.

se me nje te ngritur dore
kap edhe henen, edhe diellim.

por,kujdes se dielli te dieg
ashtu si zjarri,
mbrenda mban bishen e te bukuren.

- Poezi nga Aldea


- U dërgua nga Aldea -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  7

Komente mbi këtë krijim