Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aldo Bardhi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  31
BIOGRAFIA: Aldo Bardhi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2012, Aldo Bardhi ishte finalist në X Factor Albania 2, ku zuri vendin e dyte. Më datë 8 Tetor 2013, Soni Malaj publikon videoklipin "Jeto", në bashkëpunim me Aldo. Muzika e këngës u punua nga Vig Poppa, teksti u shkrua nga Vig Poppa, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Xasio Creative. Më datë 25 Tetor 2014, Aldo publikon videoklipin "Pa Ty Ja Vlen". Me këtë këngë, Aldo merr pjesë në Top Fest 11 në vi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Finalist në

X Factor Albania

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Xhustino Hasani

Verim Zendeli

Egland

Stefan Marena

Egzon Krasniqi

Besmir Metani

Denny

Ernis Çili

Sajmir Çili

Papush Sadiku

Tags: Aldo Bardhi, Aldo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet