Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aldo Bardhi - Gabim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gabim" kënduar nga Aldo Bardhi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Majk - Gabim

Jam munu me te shti me me desht
E te kom shti vec me kajt
Jam munu me te shti me kesh
E te kom shti vec me me shajt

Tu munu me bo mas miri
Kom bo gabim mas gabimi
O tu munu me bo mas miri
Kom bo gabim mas gabimi

Gabim,fjalt e kqia qe ti thashe
Gabim,ndjenjat e kqia qe ti dhashe
Gabim,un e ti bashk o gabim
Prej fillimit deri tash

Lotet nsy,lotet nsy me fal qe ti lash une ty
Lotet nsy,lotet nsy me fal qe ti lash une ty 2x

Vec per ty,vec per ty ket got pe pi vec per ty
Vec per ty,vec per ty sonte ket got pe pr vec per ty

Shaliani - Gabim

Shaliani:

Yeah, Shaliani edhe niher
Mjer baba e nana sot cka po rritin
Djali flen n’rruge e cika nuk e din ku e ka rrypin
Jon mashtru mas haramit cdo e dyta e i treti
Cika shkon kishe me msu cka pi vyn fakulteti
Baba pot con me msu oj bije e me u shkollu
E jo me nejt kafiqat hotelat mi vizitu
Po rren knej te shpia te ni shoqe je kon prom
A nana mire se din se virgjeritetin e ki lom
Pi bon tona t’zezat hiq pa turp e pa marre
Patjeter me gjujt fmijen kur ti sun i bon qare
Per ni lezet t’atij pe hup moralin e nderin
E ke qit veten n’shitje
Mo s’po ja nal asni njerit
Kallxom kujt po i merr lakmi per krejt keto tmerrime
Qysh po menon t’man burri kur ti i shkon e q*me
Qysh me pjeset e trupit Allahile po krenohesh
Syt veq n’pasqyre per tjert nuk gajlohesh
Qik e lazdrume krejt i ki t pagume
E shet veten me pare e rrin si gac e mlume

Refreni 2x:
Gabimi mbet jetim kerkush nuk e din
Kqyre qa po bon se ki permirsim
Mos u bo gjithmon jetim me nejt me pikllim
Pse po bohesh hije nsy kur mun me kon ndriqim

Djali pareli i ka bo 100 femra
Secilen prej tyne ai i ka zemra
Pi tradhton ai ato i doket mir vetja e tij
Tu i ndrru njo mas njo pe harron motren qe e ka nshpi
Nese ti ja bon dikujna edhe dikush ty ta bon
Ngule thiken n’shpinen tonde tani a tdhem kallxo
Sipas teje puna jote mire o ka shkon
Dikush ka shpresa nty e ti qata pe lendon
Bjeri vlla pishmon lej rruget e kqija
Kurr mos e pi barin, nuk pot duhet sen rakia
Qu shko te shpia nana o ka t’pret asaj jepi dashni se t’ka hasret
Ajo lutet per ty deri n’oret e vona
Ajo s’don met pa qeshtu edhe nese ki miliona
Mos e qit familjen posht me ja qit zanin e zi
Po bonu djali i mire ty krejt me t’pas lakmi
Mos e merr rrugen e keqe tu e pas rrugen e mire
Pse o vllau jem s’po shkon n’xhami ezani kur po thirr

Refreni 2x:
Gabimi mbet jetim kerkush nuk e din
Kqyre qa po bon se ki permirsim
Mos u bo gjithmon jetim me nejt me pikllim
Pse po bohesh hije nsy kur mun me kon ndriqim

Astrit Halitaj - Gabim

Gabim, se te deshta ty.
Gabim, qe te besova ty.
E kam pas nji parandjenj,
se e imja s'ke me qene,
se e imja se e imja s'ke me qene,
kam pas nji paranjdjenje
se e imja s'ke me qene
jo jo s s'ke me qene.
O m' preve n'bese,
o m'preve n'bese,
kujt i beson ta bene kete zeze.
Gabim, qe me kushtoi shume.
Gabim, qe po e paguj.
E kam kam pas nji parandjenjat,
se e imja s'ke me qene,
se e imja,
se e imja s'ke me qene,
kam pas nji paranjdjenje
se e imja s'ke me qene
jo jo s'ke me qene.
O m'preve n'bese,
o m'preve n'bese
kujt i beson ta bene kete zeze
kujt i beson ta bene kete zeze.
Gabim!

Më shumë këngë me këtë titull:

Më Shumë Këngë Nga Aldo Bardhi:


Komente mbi këtë këngëAldo Bardhi - Gabim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gabim".
3. Video është e këngës "Gabim", por nuk këndohet nga Aldo Bardhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.