Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aldo Bardhi - Melodi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika:

Aldo Bardhi

Teksti:

Naxhije Berisha

Pjesëmarrëse në

Festivali I 58-Të Në Rtsh

Komente

Asnjë Koment

01/12/2019

2019-11-30T23:00:00+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Melodi" kënduar nga Aldo Bardhi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Melodi".
Videoklipi nga Aldo Bardhi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Enis Bytyqi - Melodi

Sa mir me dit qe ti pom njeh mi ngu fjalt tjerve nuk kishim bo ma asgjë,
Qdo dit ti ma shum m'njeh me ty po ndihna mbret kjo po shihet ashiqare kjo so hajgare ndjenjat
2x qe I kem na dy
Yeah yeah yeah yeah
I wanna feel you girl veq na dy jena nuk ka ma sikur na qa folin jon rrena
2× uh na na na nuk ka si na na...
Koha jon nuk ka mbaru bashk na dy mujm mej Kalu
Ata qe kot jan munu
Syt e kqij me naj lshu ref:
Zemra jem zemra jem melodi je n'menen tem
Zemra jem zemra jem
Larg meje kur je pom dhem
O zemra jem o zemra jem melodi je n'menen tem zemra jem o zemra jem larg meje kur je pom dhem.

Mos harro se kush te Don ty Don ty
Dashni t'vetme veq ty t'kom ty t'kom ty
O mos harro se kush te Don ty Don ty dashni t'vetme veq ty t'kom ty
My girl je spo du une tjera meriton mashum se Panamera
Senet qe m'kan ndeshtu mu vet pom vjen me ty shumë leht na na
I wanna feel you girl
Veq na dy jena nuk ka ma sikur na qa folin jon rrena
2×Uh na na na nuk ka si na na

Ref:
Zemra jem zemra jem melodi je n'menen tem
Zemra jem zemra jem larg meje kur je pom dhem
O zemra jem o zemra jem melodi je n'menen tem zemra jem o zemra jem larg meje kur je pom dhem...

Kleansa Susaj - Melodi

Une,
gjithmone' do dua te kendoj
Te gjej dicka
dhe zerin tja kushtoj

Une,
do mbetem k'tu perher'
brenda teje
ne zemer do me ndjesh

Se k'tu do jem
do jem gjithmon' pran' teje
zemres sime do ti kendoj

S'ka me fjal'
pa kuptim , vec vetes,
ndjenja do ti dhuroj...

Dhe melodi,dhe melodi
do ti dhuroj

Une dhe ti
une dhe ti
do jemi ketu

do kendoj
melodi
melodi do dhuroj

se k'tu do jem
do jem gjithmon' pran' teje
zemres sime do ti kendoj

ska me fjal'
pa kuptim , vec vetes
ndjenja do ti dhujoj

Dhe melodi]4x

Une,
gjithmone do dua te kendoj
te gjej dicka.

Irena Metalla - Melodi

Se vetem ty te dua,
Se vec per ty mendoj,
Baby cdo fjale qe thua,
Veshtir eshte t'i harroj,
Jo nuk ta fala se shpirtin ma lendon,
Jo nuk kam faj se zemra ty ta don.

[REF]
Je si melodi,
Melodi e shpirtit tim,
Vetem ty te dua je ti,
Baby jeee.(2x)

Vec dua te te dua(dudua)
Vetem ti me mjafton(mjafton)
E di je bo per mua(mua)
S'me intereson cfare tjeret thone,
Shpirtin ma gzon ma largon merzin,
Nga ti vec dua puthjen melodis.

[REF]
Je si melodi,
Melodi e shpirtit tim,
Vetem ty te dua je ti,
Baby jeee.(2x)

Don'let me baby,
Don't let me down,
Don't let me baby,
Don't let me down,
Don't,Don't,Don't let me down.
Don't,Don't,Don't let me down.

(Don't let me down uh baby,uh baby)

Don't let me down.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Aldo Bardhi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet